Zespół Szkół z UJN

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Życzenia Świąteczne

Email Drukuj PDF

 

 

 

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy

Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i uczniom

samych radosnych chwil w gronie rodziny i przyjaciół,

zdrowia, miłości, ciepła, pięknej choinki,

wymarzonych prezentów i szczęśliwego Nowego Roku.      

Uczniowie I gimnazjum

Zmieniony: Czwartek, 25 Grudzień 2014 12:02
 

SZKOŁA Z TRADYCJĄ ...:::...http://www.szkolazdumka.pl

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła jest Instytucją Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego 

  

otr.jpg
sala_komp.jpg

  Tym, co nadaje szczególny charakter naszej szkole jest kultywowanie tradycji, które kształtuje świadomość narodową uczniów. Tradycja szkoły jest obecna w codziennej pracy. W czasie całej edukacji młodzież poznaje historię, geografię, kulturę i język swoich przodków. Życie w szkole nie ustaje wraz z ostatnim dzwonkiem, ale trwa do późnych godzin popołudniowych. Wtedy odbywają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Dobra atmosfera, życzliwy stosunek nauczycieli do młodzieży przekłada się na jej aktywność w życiu szkoły. Największą popularnością cieszy się Zespół Pieśni i Tańca „Dumka”, który jest chlubą i wizytówką naszej placówki. Podczas prób zespołu uczniowie obcują z bogatą kulturą ukraińską, zwyczajami, obrzędami, tańcem i pieśnią.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą również w zajęciach grupy wokalnej „Żurawka”. Nie mniejszą popularnością cieszy się chór „Szczedryk” oraz kwartet „Obrij”.
Uczniowie, którzy pierwszy raz wstępują w mury naszej szkoły wiedzą,  że czeka ich wyjątkowa studniówka. Jej urok polega na wprowadzeniu licznych ukraińskich tradycji. Na szczególną uwagę zasługują tu wyszywane bluzki, tzw. „soroczki”, w które są ubrani maturzyści podczas balu, a także „korowód”, „korowaj”, narodowe pieśni i przepiękne dekoracje.
Pielęgnowanie tradycji w naszej szkole polega również na organizowaniu różnego rodzaju:
 • konkursów: religijnych, recytatorskich, wiedzy o historii, geografii i in.;
 • imprez: „małanki”, dyskoteki okolicznościowe, ogniska i in.;
 •  akademii upamiętniających ważne wydarzenia historyczne: „Akcja Wisła”, Święto Pokrowy i in.;
 • wyjazdów na Ukrainę.
 • Zmieniony: Czwartek, 12 Grudzień 2013 15:10 Więcej…
   


  Strona 1 z 3

  Logowanie:

  Statystyka:

  113515
  DzisiajDzisiaj2
  WczorajWczoraj65
  Ten tydzieńTen tydzień2
  Ten miesiącTen miesiąc1797
  RazemRazem113515

  Goście witryny:

  Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

  .

  sviczka1.jpg

  Dziś:

  Poniedziałek, 26 Styczeń 2015

  Czas:

  Imieniny:

  
  Wczoraj: Pawla Milosza
  Dziś: Tymoteusza Michala
  Jutro: Anieli Jerzego

  ...:::GVV:::...


  KONCERT NOWOROCZNY

        W środę 14.01.2015 roku w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania odbył się pierwszy w historii szkoły  koncert noworoczny, zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Lidzbarku Warmińskim filia w Górowie Iławeckim. Otwarcia  koncertu dokonał Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej dr hab. Andrzej Bukowski oraz  Dyrektor ZSzUJN Pani Maria Olga Sycz .Podczas koncertu można było usłyszeć utwory noworoczne oraz  kolędy w języku polskim i ukraińskim. Młodzi artyści zagrali na takich muzycznych instrumentach, jak skrzypce, klarnet , saksofon , flet , gitara, fortepian itp. Artystom i ich nauczycielom serdeczne  podziękowania oraz gratulacje złożył Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie p. Jacek Kostka i Wójt Gminy Górowo Iławeckie p. Bożena Olszewska Świtaj. Natomiast licznie zgromadzona publiczność nagrodziła uzdolnioną młodzież gromkimi brawami.

   

                                                                                                                                Vladyslava Ratushynska

   
  KONKURSY POLONISTYCZNE

   {AF}     W I semestrze tego roku szkolnego uczniowie gimnazjum ZSzUJN w Górowie Iławeckim przygotowali prace prezentujące w różnych formach literackich ich plany kariery na powiatowy konkurs „Moja kariera, moja przyszłość”, organizowany przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach. Jury – zgodnie z regulaminem – brało pod uwagę: oryginalność ujęcia tematu, umiejętność zarażenia odbiorcy swoją wizją, dobór środków oraz poprawność wybranej formy.{/AF}

   
  Święty Mikołaj w naszej szkole
  {AF}

  Dnia 19.12.2014 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia św. Mikołaja. Pani Dyrektor Maria Olga Sycz złożyła nauczycielom, pracownikom i uczniom szkoły świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie odczytała osiągnięcia uczniów w konkursach, olimpiadach i sporcie oraz serdecznie pogratulowała wysokich osiągnięć. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Lidii Maksymik przygotował słodkie upominki dla nauczycieli i uczniów.

  Marta Koziej{/AF}
   
  Nasza szkoła w Brukseli
  {AF}

  Niedawno w Brukseli odbyły się Dni Wschodniego Partnerstwa. Ważnym elementem wydarzenia była wystawa prac naszych uczniów, która została wykonana w ramach projektu Rozwój Przedsiębiorczości Wśród Młodzieży Szkolnej Opartej na Twórczości Artystycznej i Rzemieślniczej.{/AF}

   
  Jan Karski, Sejm i my
  {AF}

  Dnia 28 listopada bieżącego roku w Warszawie odbyła się konferencja pod hasłem Jan Karski: Człowiek i H/historia. Wyzwania dla współczesnej edukacji antydyskryminacyjnej w Polsce. Organizatorami tego spotkania była Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego oraz Humanity in Action Polska przy współpracy z Fundacją Ośrodka KARTA. Honorowy patronat objął Marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski.

  Rosnące zróżnicowanie polskiego społeczeństwa na tle etnicznym, kulturowym czy światopoglądowym stanowi dodatkowe zobowiązanie i wyzwanie dla dzisiejszego społeczeństwa aby promować dialog, tolerancję i solidarność. Ponad setka przedstawicieli oświaty, organizacji pozarządowych, instytucji państwowych i uczniów dyskutowała o zjawisku dyskryminacji i sposobach jej zapobiegania. Debatowano o odwadze cywilnej przeciwstawianiu się krzywdzeniu innych i o tym jak wzmacniać postawy antydyskryminacyjne. {/AF}