Zespół Szkół z UJN

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

SZKOŁA Z TRADYCJĄ ...:::...http://www.szkolazdumka.pl

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła jest Instytucją Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego 

  

otr.jpg
sala_komp.jpg

  Tym, co nadaje szczególny charakter naszej szkole jest kultywowanie tradycji, które kształtuje świadomość narodową uczniów. Tradycja szkoły jest obecna w codziennej pracy. W czasie całej edukacji młodzież poznaje historię, geografię, kulturę i język swoich przodków. Życie w szkole nie ustaje wraz z ostatnim dzwonkiem, ale trwa do późnych godzin popołudniowych. Wtedy odbywają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Dobra atmosfera, życzliwy stosunek nauczycieli do młodzieży przekłada się na jej aktywność w życiu szkoły. Największą popularnością cieszy się Zespół Pieśni i Tańca „Dumka”, który jest chlubą i wizytówką naszej placówki. Podczas prób zespołu uczniowie obcują z bogatą kulturą ukraińską, zwyczajami, obrzędami, tańcem i pieśnią.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą również w zajęciach grupy wokalnej „Żurawka”. Nie mniejszą popularnością cieszy się chór „Szczedryk” oraz kwartet „Obrij”.
Uczniowie, którzy pierwszy raz wstępują w mury naszej szkoły wiedzą,  że czeka ich wyjątkowa studniówka. Jej urok polega na wprowadzeniu licznych ukraińskich tradycji. Na szczególną uwagę zasługują tu wyszywane bluzki, tzw. „soroczki”, w które są ubrani maturzyści podczas balu, a także „korowód”, „korowaj”, narodowe pieśni i przepiękne dekoracje.
Pielęgnowanie tradycji w naszej szkole polega również na organizowaniu różnego rodzaju:
 • konkursów: religijnych, recytatorskich, wiedzy o historii, geografii i in.;
 • imprez: „małanki”, dyskoteki okolicznościowe, ogniska i in.;
 •  akademii upamiętniających ważne wydarzenia historyczne: „Akcja Wisła”, Święto Pokrowy i in.;
 • wyjazdów na Ukrainę.
 • Zmieniony: Czwartek, 12 Grudzień 2013 15:10 Więcej…
   

  Budynek szkoły

  Email Drukuj PDF

  W szkole znajduje się 50 pomieszczeń, w tym: 

  • 14 sal lekcyjnych przeznaczonych do edukacji (gabinety przedmiotowe),
  • 2 nowoczesne pracownie komputerowe z komputerami pracującymi w sieci ze stałym łączem internetowym o prędkości 15 Mb/s,
   Zmieniony: Piątek, 24 Luty 2012 22:17 Więcej…
   
  Więcej artykułów…


  Strona 1 z 2

  Logowanie:

  Statystyka:

  103057
  DzisiajDzisiaj19
  WczorajWczoraj72
  Ten tydzieńTen tydzień401
  Ten miesiącTen miesiąc1742
  RazemRazem103057

  Goście witryny:

  Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

  .

  sviczka1.jpg

  Dziś:

  Sobota, 20 Wrzesień 2014

  Czas:

  Imieniny:

  
  Wczoraj: Januarego Konstancji
  Dziś: Filipiny Eustachego
  Jutro: Jonasza Mateusza

  ...:::GVV:::...


  OTRZĘSINY

             We wtorek (09.09.2014) w Zespole Szkół z Ukraińskim  Językiem Nauczania odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Drugoklasiści przygotowując  tradycyjne święto, musieli wymyślić konkurencje , w których dwie klasy będą walczyć między sobą o wygraną. Zadaniem pierwszaków było przebrać się w stroje , które wymyślili dla nich starsi koledzy , w tym roku były to postacie z bajek, np. Shrek , Superman , Książę itp.  Musieli także wymyślić i przedstawić piosenkę , która będzie reprezentować ich klasę . Całe wydarzenia  odbyło się na świeżym powietrzu koło szkoły. Przygotowane konkurencje polegały przede wszystkim na tym , by pierwszaczki dobrze się bawili. Na otrzęsinach nie zabrakło także wychowawców,  którzy wspierali swoich uczniów. Na zakończenie nasi najmłodsi  złożyli przysięgę , że będą godnie reprezentować naszą szkołę , uczyć się , pomagać starszym. 

  Otrzęsiny zakończyły się wspólną dyskoteką.

      

  Vladyslava  Ratushynska

   
  ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
         {AF}Dnia 01.09.2014 r.  w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015.   Pani dyr  M. O. Sycz przywitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła milej i owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Tradycyjnie naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością zacni goście: Poseł na Sejm RP, Honorowy Dyrektor Zespołu Szkół z UJN p. M. Sycz, Komendant Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim ppłk S. Ciok, Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie p. J. Kostka, którzy gratulowali uczniom wyboru dobrej szkoły. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami.{/AF}
   
  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
         {AF}Zapraszamy na inaugurację

  roku szkolnego 2014/2015,

  która odbędzie się

  1 września o godz. 11.00.   {/AF}