Zespół Szkół z UJN

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

SZKOŁA Z TRADYCJĄ ...:::...http://www.szkolazdumka.pl

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła jest Instytucją Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego 

  

otr.jpg
sala_komp.jpg

  Tym, co nadaje szczególny charakter naszej szkole jest kultywowanie tradycji, które kształtuje świadomość narodową uczniów. Tradycja szkoły jest obecna w codziennej pracy. W czasie całej edukacji młodzież poznaje historię, geografię, kulturę i język swoich przodków. Życie w szkole nie ustaje wraz z ostatnim dzwonkiem, ale trwa do późnych godzin popołudniowych. Wtedy odbywają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Dobra atmosfera, życzliwy stosunek nauczycieli do młodzieży przekłada się na jej aktywność w życiu szkoły. Największą popularnością cieszy się Zespół Pieśni i Tańca „Dumka”, który jest chlubą i wizytówką naszej placówki. Podczas prób zespołu uczniowie obcują z bogatą kulturą ukraińską, zwyczajami, obrzędami, tańcem i pieśnią.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą również w zajęciach grupy wokalnej „Żurawka”. Nie mniejszą popularnością cieszy się chór „Szczedryk” oraz kwartet „Obrij”.
Uczniowie, którzy pierwszy raz wstępują w mury naszej szkoły wiedzą,  że czeka ich wyjątkowa studniówka. Jej urok polega na wprowadzeniu licznych ukraińskich tradycji. Na szczególną uwagę zasługują tu wyszywane bluzki, tzw. „soroczki”, w które są ubrani maturzyści podczas balu, a także „korowód”, „korowaj”, narodowe pieśni i przepiękne dekoracje.
Pielęgnowanie tradycji w naszej szkole polega również na organizowaniu różnego rodzaju:
 • konkursów: religijnych, recytatorskich, wiedzy o historii, geografii i in.;
 • imprez: „małanki”, dyskoteki okolicznościowe, ogniska i in.;
 •  akademii upamiętniających ważne wydarzenia historyczne: „Akcja Wisła”, Święto Pokrowy i in.;
 • wyjazdów na Ukrainę.
 • Zmieniony: Czwartek, 12 Grudzień 2013 15:10 Więcej…
   

  Budynek szkoły

  Email Drukuj PDF

  W szkole znajduje się 50 pomieszczeń, w tym: 

  • 14 sal lekcyjnych przeznaczonych do edukacji (gabinety przedmiotowe),
  • 2 nowoczesne pracownie komputerowe z komputerami pracującymi w sieci ze stałym łączem internetowym o prędkości 15 Mb/s,
   Zmieniony: Piątek, 24 Luty 2012 22:17 Więcej…
   
  Więcej artykułów…


  Strona 1 z 2

  Logowanie:

  Statystyka:

  106524
  DzisiajDzisiaj46
  WczorajWczoraj79
  Ten tydzieńTen tydzień463
  Ten miesiącTen miesiąc46
  RazemRazem106524

  Goście witryny:

  Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

  .

  sviczka1.jpg

  Dziś:

  Sobota, 1 Listopad 2014

  Czas:

  Imieniny:

  
  Wczoraj: Urbana Saturnina
  Dziś: Juliana Łukasza
  Jutro: Bohdany Tobiasza

  ...:::GVV:::...


  DNI OTWARTE

  25.10.2014 w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania odbyły się pierwsze w tym roku Dni Otwarte. Od godziny 12:00 do 14:00 kandydaci do naszej szkoły mogli się zarejestrować oraz zakwaterować w internacie na nocleg. Następnie odbyło się  spotkanie z dyrekcją szkoły. Od godziny 15:00 uczestnicy Dni Otwartych  mogli zwiedzić dokładnie nasza szkołę , zajrzeć do każdej klasy oraz wziąć udział w nowatorskich zajęciach z matematyki, fizyki czy chemii. Mieli także możliwość  zobaczyć jak funkcjonuje szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Dumka” oraz nauczyć się podstawowych kroków. Wśród atrakcji internatu była gra w bilard , piłkarzyki lub tenis stołowy .Po kolacji na sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka.                                                                                          Zorganizowanie takich Dni Otwartych pomaga osobom zainteresowanym poznać naszą szkołę lepiej i dokonać wyboru.

   

                                                                                                                  Vladyslava Ratushynska

   
  ZEBRANIE Z RODZICAMI

   

  W niedzielę 19.10.2014r. w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami, które tradycyjnie swoją obecnością zaszczycili  znamienici goście m.in.: Poseł na Sejm RP, Honorowy Dyrektor Zespołu Szkół z UJN p. Miron Sycz, Przewodniczący ZUP – Górowo Iławeckie p. Dariusz Hawrylec, psycholog p. Aleksandra Kozankewycz. Najpierw rodzice zebrali się w sali gimnastycznej na tzw. zebraniu ogólnym. Pani Dyrektor Maria Olga Sycz przywitała  wszystkich bardzo serdecznie i przedstawiła najważniejsze zagadnienia dotyczące pracy szkoły. Zaznaczyła również, że szkoła posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: artystycznych, sportowych i naukowych. Następnie p. dyr Aleksandra Łatanyszyn zaprezentowała wysokie wyniki nauczania uczniów za rok szkolny 2013/2014. Z kolei  p. Mirosław Olejnik przedstawił najważniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania internatu. Na zakończenie psycholog p. Aleksandra Kozankewycz podzieliła się interesującymi refleksjami dotyczącymi relacji między dziećmi a rodzicami. Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami swoich pociech.

   

   
  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          We wtorek 14 października wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy  Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie zorganizowali małą uroczystość . Na Sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie . Drugoklasiści w swoich scenkach pokazywali życie szkoły takie, jakie sobie wymarzyli . Scenki miały na celu rozweselenie pracowników , którzy oglądali je przy kawie lub herbacie oraz  ciastkach .By pokazać naszą wdzięczność za pracę i trud jaki w nas włożyli, wręczyliśmy każdemu nauczycielowi oraz pracownikowi szkoły kwiat róży , który był symbolem naszej wdzięczności . Vladyslava Ratuschynska
   
  DZIEŃ CHŁOPAKA
  {AF}

  30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.
  Wszystkie klasy indywidualnie przygotowywały niespodzianki. Dziewczyny przygotowały różnorodne prezenty dla swoich kolegów.
  Na przykład pierwszoklasistki z I a wykonały upominki w postaci pomalowanych baloników wypełnionych słodyczami. {/AF}

   
  Zespół Pieśni i Tańca Barwinok z Łuhańska w naszej szkole
  {AF}

  W ubiegłym tygodniu  na zaproszenie Dyrekcji  naszej  szkoły gościł u nas Zespół Pieśni i Tańca Barwinok, działający przy  ośrodku  dydaktyczno – wychowawczym w Łuhańsku.
  Młodzież przybyła do nas pod opieką kierownika artystycznego zespołu p. Włodzimierza Dolczuka.{/AF}