Zespół Szkół z UJN

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Komunikaty Komunikaty dla uczniów Termin oddania bibliografii i planu prezentacji

Termin oddania bibliografii i planu prezentacji

Email Drukuj PDF
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Twoja wyszukiwarka

Uczniowie klas trzecich liceum są zobowiązani do oddania bibliografii i planów prezentacji 

do dnia 31 marca 2010r.


 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

     W piątek 27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.

Tego dnia świętowaliśmy podwójnie, gdyż progi naszego gimnazjum opuszczali trzecioklasiści.      Rangi całej uroczystości dodała obecność Posła na Sejm RP, Honorowego Dyrektora ZSzUJN p. Mirona Sycza, który podkreślił ogromny prestiż szkoły, podziękował uczniom i nauczycielom za ich ciężką i owocną pracę oraz życzył wszystkim miłego odpoczynku.

Podczas uroczystości najprzyjemniejszym wydarzeniem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom, którzy dzięki ciężkiej i systematycznej pracy osiągnęli bardzo wysokie rezultaty. Podziękowania i nagrody odebrali również uczniowie, którzy odnieśli  sukcesy w konkursach przedmiotowych.

Pani Dyrektor Maria Olga Sycz poinformowała, że w tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica Aleksandra Gnes, Stypendium im. Dmytra Paszkewycza  otrzymała Katarzyna Choma i Natalia Szczerbik, natomiast Monika Mańko otrzymała Stypendium ufundowane przez Posła na Sejm RP p. Mirona Sycza dla przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji.

 
W poszukiwaniu królewny
{AF}

W ramach zajęć artystycznych klasa I gimnazjum przygotowała przedstawienie pt. W poszukiwaniu królewny . Tematem było znalezienie żony przez współczesnego księcia. Wszyscy z chęcią zaangażowali się w przygotowanie tej sztuki. Wykonaliśmy dekoracje, a także zaprojektowaliśmy własne stroje. Kostiumy były  nowoczesne i śmieszne. Bardzo dużo pracy włożyła p. Teresa Januszko, która przygotowała nas do występu. Z dużą precyzją dobrała nam role. Mieliśmy zaszczyt gościć p. dyrektor Marię Olgę Sycz i p. wicedyrektor Aleksandrę Łatanyszyn, naszą wychowawczynię p. Żannę Krukenicką oraz p. Monikę Glińską. Po interesującym przedstawieniu zasiedliśmy do stołu na poczęstunek. Pani dyrektor bardzo serdecznie nam podziękowała za trud, który włożyliśmy w przygotowanie tej sztuki.

Kamila Klepacka

{/AF}
 
DNI GÓROWA IŁAWECKIEGO

      W tym roku nasza szkoła zajmowała się organizacją oficjalnego otwarcia Dni Górowa Iławeckiego , które odbyły się 14.06.2014. By zrobić to najlepiej jak potrafimy zaangażowaliśmy prawie wszystkich uczniów. Podczas tego święta chcieliśmy pokazać naszą szkołę z jak najlepszej strony ,więc przygotowaliśmy bardzo ciekawy program. Prowadzący uroczystość : Oleksandr Akulov  i Katarzyna Kuleszka przywitali wszystkich gości oraz przedstawili pokrótce historię naszej szkoły . Zwrócili uwagę na to , że wyróżnia się ona wśród innych oraz opowiedzieli o zaletach szkoły , zajęciach pozalekcyjnych śpiewu i tańca ludowego. Po czym wszyscy uczniowie ubrani w piękne „wyszywanki” weszli na plac przed Ratuszem. Część artystyczną otworzyła Klaudia Semczyszyn recytując wiersz Tarasa Szewczenki. Drugim występem była piosenka „Oj u wysznewomu sadu „ , którą zaśpiewał  Zespół Pieśni „ Żurawka” . Kolejnym występem był taniec Zespołu Pieśni i Tańca „Dumka”  pod nazwą „Kozaczok” . Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Dumy moi”, która śpiewana była w języku polskim oraz ukraińskim. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na dłuższy występ, ponieważ kropił deszcz. Na twarzach ludzi widać było zaciekawienie naszą szkołą i kulturą ukraińską, która odróżnia się od polskiej. Myślę , że byli zachwyceni występem.

Vladyslava Ratushynska

 
Uroczystości w Aleksandrowie Kujawskim
31 maja tego roku w Aleksandrowie Kujawskim obchodzono XXI lecie odnowienia Ukraińskiego Cmentarza Wojskowego. Na tym cmentarzu spoczywają szczątki internowanych w latach 20-ch żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej, którzy ramie w ranie z polską armią marszałka Piłsudskiego walczyli przeciwko rosyjskim bolszewikom. Przez wiele lat to miejsce spoczynku było zapuszczone, wymagało renowacji. Dopiero w 1993 roku z inicjatywy władz miejskich skończono cmentarz odnowiono. Od tej pory z tej okazji co roku na początku czerwca odbywają się uroczystości.

Uroczystość zaczęła się liturgią w obrządku prawosławnym w miejscowej świątyni. Na mszy byli obecni przedstawiciele społeczności ukraińskiej, przedstawiciele Wojska Polskiego oraz delegacja uczniów z naszej szkoły na czele z nauczycielem historii Ukrainy panem Orestem Ortyńskim. Po mszy miejscowy proboszcz powiedział o charakterze tej liturgii.

Potem wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz. Po odegraniu hymnów państwowych rozpoczęła się część oficjalna. Pan Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla przywitał dostojnych gości: posła na Sejm Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Myrona Jankiwa, Najwyższego Atamana Międzynarodowej Organizacji Społecznej "Kozactwo Zaporoskie", Marszałka Kozactwa Zaporoskiego Dmytra Sahajdaka, Głownego Sędziego Kozactwa Zaporoskiego Jarosława Pańczuka i innych. Po licznych przemówieniach marszałkowie wręczyli ordery i odznaki Wojska Zaporoskiego osobom promującym ruch kozacki w Polsce.

Po modlitwie ekumenicznej wszystkie delegacje złożyli kwiaty pod kurhanem, miejscem spoczynku żołnierzy.

Po długiej podróży uczniowie szczęśliwie wrócili do internatu pełni wrażeń oraz wiadomości z naszej wspólnej historii, historii, która łączy dwa narody: polski i ukraiński.

http://youtu.be/xg_O2U_oAiY
 
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
{AF}

Dnia 04.06.2014r. klasy gimnazjalne z opiekunami wyjechały w ramach wycieczki na południe Polski. W planach mieliśmy zwiedzanie Krakowa, Zakopanego, Oświęcimia, Wadowic i Wieliczki.

{/AF}