Zespół Szkół z UJN

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Komunikaty Komunikaty dla uczniów Termin oddania bibliografii i planu prezentacji

Termin oddania bibliografii i planu prezentacji

Email Drukuj PDF
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Twoja wyszukiwarka

Uczniowie klas trzecich liceum są zobowiązani do oddania bibliografii i planów prezentacji 

do dnia 31 marca 2010r.


 

Nasza szkoła w Brukseli
{AF}

Niedawno w Brukseli odbyły się Dni Wschodniego Partnerstwa. Ważnym elementem wydarzenia była wystawa prac naszych uczniów, która została wykonana w ramach projektu Rozwój Przedsiębiorczości Wśród Młodzieży Szkolnej Opartej na Twórczości Artystycznej i Rzemieślniczej.{/AF}

 
Jan Karski, Sejm i my
{AF}

Dnia 28 listopada bieżącego roku w Warszawie odbyła się konferencja pod hasłem Jan Karski: Człowiek i H/historia. Wyzwania dla współczesnej edukacji antydyskryminacyjnej w Polsce. Organizatorami tego spotkania była Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego oraz Humanity in Action Polska przy współpracy z Fundacją Ośrodka KARTA. Honorowy patronat objął Marszałek Sejmu RP Radosław Sikorski.

Rosnące zróżnicowanie polskiego społeczeństwa na tle etnicznym, kulturowym czy światopoglądowym stanowi dodatkowe zobowiązanie i wyzwanie dla dzisiejszego społeczeństwa aby promować dialog, tolerancję i solidarność. Ponad setka przedstawicieli oświaty, organizacji pozarządowych, instytucji państwowych i uczniów dyskutowała o zjawisku dyskryminacji i sposobach jej zapobiegania. Debatowano o odwadze cywilnej przeciwstawianiu się krzywdzeniu innych i o tym jak wzmacniać postawy antydyskryminacyjne. {/AF}

 
XXI Wojewódzki Przegląd Piosenki „POGODA 2014”
{AF}

W dniu 9.12.2014r. grupa uczniów Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, w składzie: Natalia Szczerbik, Roksana Bagan, Piotr Jarmoła, Piotr Buśko, Michał Zrada oraz Mateusz Kuźmiak wzięli udział w XXI Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki „POGODA 2014” odbywającym się w Olsztynie. {/AF}

 
XX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI UKRAIŃSKIEJ

Niedawno w naszej szkole odbył się  „ XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Ukraińskiej”, zorganizowany przez ZUP w Górowie Iławeckim oraz Zespół Szkół z UJN. 5 grudnia do naszej szkoły przyjechali uczniowie szkół podstawowych z Bartoszyc , Kandyt , Pieszkowa oraz Toprzyn . W konkursie udział wzięło ponad 60 dzieci, które konkurowały w trzech kategoriach wiekowych.   W starszych grupach wiekowych jury wyłoniło 9 laureatów, 4 wyróżnienia oraz nagrodę specjalną. Wszyscy uczestnicy dostali podarunki oraz dyplomy .
                                               Olena Senyk                                                    przetłumaczyła Vladyslava Ratushynska 
 
Gimnazjaliści w oceanarium
{AF}

W sobotę 6 grudnia uczniowie III klasy gimnazjum Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim odwiedzili Oceanarium w Gdyni. W trakcie zwiedzania ekspozycji akwarium morskiego w Gdyni gimnazjaliści poznawali bogactwo gatunkowe mórz i oceanów oraz warunki życia organizmów wodnych.{/AF}